Artykuły prasowe | Historia | Informacje dla wszystkich roczników | Zarząd Klubu
UKS Ikar Racibórz » Artykuły prasowe drukuj
Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych - 3 liga , Derby Raciborza

W ramach rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych (III liga, rocznik 1998 i młodsi) na stadionie przy ul. Zamkowej odbył się mecz pomiędzy drużynami Unii Racibórz a Ikara Racibórz. Piłkarze Ikara mocno rozpoczęli spotkanie - już w 4. minucie bramkarza gospodarzy pokonał Ignacy Bajsarowicz. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców ponownie na początku drugiej części pojedynku. Na 0:3 podwyższył 20 minut później Bartosz Trębacz.

więcej

RLJ mecz z Energetykiem Rybnik

Gracze raciborskiego Ikara zmierzyli się w sobotnie przedpołudnie z zespołem KS-u Energetyk ROW Rybnik. Miejscowi, choć zajmują odległe miejsce w tabeli I grupy Regionalnej Ligi Juniorów w całym spotkaniu pokazali się z dobrej strony. O ich porażce przesądził błąd z 31. minuty. Atak gości przerwany został faulem w polu karnym. Strzał z jedenastki zawodnik gości zamienił na bramkę.

więcej

Odra wygrała z Ikarem

W XII kolejce spotkań odbył się mecz trampkarzy młodszych podokręgu Rybnik pomiędzy UKS Ikar Racibórz – MKP Odra Centrum Wodzisław Śl. II. W rywalizacji tych dwóch drużyn padło 10 goli.

więcej

RLJ mecz z Gwarkiem Zabrze

W sobotnie przedpołudnie podopieczni Tomasza Trzęsińskiego podejmowali na boisku przy Wyszyńskiego ekipę Gwarka Zabrze. Gospodarze przed tym spotkaniem mieli na swym koncie siedem punktów, natomiast goście dwanaście. Po osiemdziesięciu minutach walki z kolejnych trzech oczek cieszyli się gracze Marcina Rudyka.

więcej

RLJ mecz z Górnikiem Zabrze

W IV kolejce Regionalnej Ligi Juniorów raciborski UKS Ikar podejmował na boisku przy Wyszyńskiego drużynę zabrzańskiego Górnika. Gracze gości przeważali w niemal każdym aspekcie gry. Sforsowanie obrony gospodarzy nie sprawiało im większych problemów, podobnie jak pokonywanie bramkarza Ikara. Dokonali tego siedmiokrotnie. Warto jednak zaznaczyć, że wielu zawodników z Raciborza było z niższego rocznika jak u przeciwników.

więcej

Film promujący UKS Ikar Racibórz

UKS Ikar oraz Gimnazjum nr 2 na Ostrogu z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi stały się kuźnią piłkarskich talentów. Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z realizowanej tu innowacji pedagogicznej z wychowania fizycznego.

więcej

Regionalna Liga Juniorów sezon 2013/14

Niezbyt udanie rozpoczęła sezon w Regionalnej Lidze Juniorów drużyna UKS-u Ikar Racibórz. W sobotę zespół Tomasza Trzęsińskiego podejmował u siebie RKS Raków Częstochowa. Mecz zakończył się porażką Ikara 0:4.

więcej

Mecz ligowy U 9/12 z MOSiR Czerwionka - 2013

Po sobotniej wygranej z Płomieniem Ochojec, dziś drużyna młodzików UKS-u Ikar Racibórz podejmowała u siebie MKS MOSiR Czerwionka. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, druga to popis strzeleckich umiejętności w wykonaniu zawodników gości. Spotkanie zakończyło się przegraną Ikara 0:6.

więcej

Mecz ligowy U 13/15 - z RKP Rybnik - 2013

Raciborski UKS Ikar podejmował na boisku przy Wyszyńskiego zespół RKP ROW Rybnik. Choć do przerwy bramki nie padły, okazji do ich zdobycia nie brakowało. Dopiero w drugiej części meczu worek z bramkami został rozwiązany przez graczy z Raciborza. Dwukrotnie bramkarza gości pokonał Ignacy Bajsarowicz. Trzecią bramkę dołożył Dawid Zięba.

więcej

W meczu XI zaległej kolejki spotkań trampkarzy starszych UKS Ikar Racibórz podejmował na stadionie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu drużynę RKP Rybnik. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Ignacy Bajsarowicz. Jeden raz na listę strzelców wpisał się Dawid Zięba. Mecz roczpoczął się z kiluminutowym opóźnieniem (w środę po godz. 9.)

więcej

Pawłów - Turniej im. Marka Wielgusa 2013

W upalny czwartek 16 maja na pietrowickim stadionie Startu rywalizowało 13 drużyn dziewcząt i chłopców w piłkarskim turnieju im. Marka Wielgusa. Stawką był awans do finału Śląska U-11, który zostanie rozegrany 24 maja w Dankowicach koło Bielska-Białej. Dziewczęta UKS Pawłów powtórzyły sukces młodszych koleżanek z turnieju Tymbarku, wygrywając wszystkie mecze. W turnieju chłopców wygrał Ikar Racibórz przed Kuźnią Raciborską i UKS Pawłów.

więcej

Mecz ligowy U 9/12 - z KS Gołkowice - 2012

W meczu IX. kolejki spotkań młodzików, w sobotni poranek naprzeciw siebie stanęli młodzi piłkarze raciborskiego UKS Ikar oraz KS 27 Gołkowice. Po dość wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej odsłonie do głosu doszli gracz Leszka Micała, którzy dołożyli cztery trafienia do dwóch zdobytych w pierwszej połowie i brutalnie pozbawili raciborskiego Ikara skrzydeł. Hat-tricka zaliczył Krzysztof Bienia.

więcej

Mecz ligowy U 9/12 - z Odrą Wodzisław - 2012

Zajmujący piąte miejsce w tabeli ligi młodzików podokręgu Rybnik UKS Ikar Racibórz walczył dziś o punkty z zajmującym drugą lokatę MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski. Pojedynek ten był przysłowiowym meczem do jednej bramki. Młodzi wodzisławianie wygrali aż 12:1.

więcej

Turniej Kuźnia Raciborska 2012

Z okazji 60 – lecia Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej, na boisku Stali zorganizowano Turniej  Talentów Piłkarskich. Mecze rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych. Do 9. i do 11. lat. Obie kategorie wygrał zespół UKS Ikar Racibórz.

więcej

Austria 2010 Turniej

Turnieje piłkarskie cieszą się dziś ogromną popularnością, niezależnie od tego, czy mają charakter lokalny, czy międzynarodowy. Juniorska drużyna UKS IKAR z Raciborza zdobywa szlify w czasie roku szkolnego, ale również podczas wakacji, zarówno na lokalnych boiskach, jak i za granicą.