Artykuły prasowe | Historia | Informacje dla wszystkich roczników | Zarząd Klubu
UKS Ikar Racibórz » Artykuły prasowe drukuj
III liga juniorów: ROW bez punktów w Raciborzu. Ikar górą

W niedzielne przedpołudnie na boisko przy Wyszyńskiego wybiegły zespoły juniorów młodszych. UKS Ikar zmierzył się z ROW-em Rybnik. Pierwsza połowa to wymiana ciosów pomiędzy obiema drużynami. Mimo wielu okazji żadna ze stron nie zdołała powalić przeciwnika na deski (czyt. zdobyć gola). W drugiej części gracze gospdoarzy śmielej ruszyli do ataku, dzięki czemu stwarzali kolejne dogodne sytuacje. Po jednej z nich w 50. minucie wywalczyli rzut karny, który Tomasz Tiebler zamienił na bramkę. Trafienie to nie tylko powaliło rywala na deski, ale okazało się trafieniem nokautującym. Komplet punktów powędrował na konto Ikara.

więcej

III liga juniorów. Naprzód nie sprostał Ikarowi

W dziewiątej kolejce III ligi juniorów raciborski Ikar podejmował ekipę Rydułtów. Początkowo niedzielne spotkanie było dość wyrównane. Oba zespoły miały swe szanse, lecz żaden z nich nie potrafił ich wykorzystać. Aż do 39. minuty, kiedy to idealne podanie trafiło do Mateusza Płaczka, który minął defensorów gości i strzałem na dalszy słupek umieścił piłkę w siatce wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

więcej

Ikar Racibórz bezlitosny dla MKS Zaborze

W sobotni poranek na boisku PWSZ w Raciborzu spotkały się ekipy sąsiadujące w tabeli Regionalnej Ligi Juniorów. Ekipa Ikara podejmowała zespól MKS-u Zaborze. Po bardzo dobrym i obfitującym w bramki meczu, podopieczni Tomasza Trzęsińskiego dopisali do swego konta komplet punktów.

więcej

Komplet punktów Odry Centrum

W ramach XIII kolejki spotkań Trampkarzy Starszych Podokręgu Rybnik, UKS Ikar Racibórz podejmował na własnym terenie zespół MKP Odry Centrum Wodzisław Śląski. Ekipa gości była lepsza w niemal każdym aspekcie gry. Strzeliła także więcej bramek od przeciwnika. Gospodarze odpowiedzieli tylko trafieniem Bartosza Trębacza w końcówce pierwszej połowy.

więcej

Ikar Racibórz z wygraną w powiatowym Tymbarku

W czwartek na orliku w Pawłowie odbył się finał powiatu raciborskiego turnieju piłkarskiego Tymbark ,,Z podwórka na stadion" 2017 chłopców w kategorii U-8.

więcej

Raciborski ikar wraca ze stolicy Węgier z tarczą

Grupa młodych piłkarzy nożnych z UKS Ikar Racibórz wystąpiła na Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim im. Zoltana Vargi  promując 800 lat Miasta Racibórz. Rozgrywki odbywały się od 6 do 9 kwietnia w Budapeszcie. Zawodnicy zajęli III miejsce.

więcej

Trampkarze młodsi Radziejowa bez punktów w starciu z UKS Ikar Racibórz

Na boisku przy Wyszyńskiego w Raciborzu naprzeciw siebie stanęły zespołu UKS Ikar oraz MKS 32 Radziejów. Choć prawie wszyscy gracze gości przewyższali pod względem wzrostu zawodników miejscowych, ci nie przejmowali się tym i grali swoje. Sprzymierzeńcem obu ekip z całą pewnością nie był padający deszcz oraz grząska murawa. Problemem dla gości było dodatkowo to, że przyjechali na boisko spóźnieni i do zawodów przystąpili bez rozgrzewki. Po dobrym spotkaniu lepszy okazał się Ikar, który pokonał ekipę Radziejowa różnicą pięciu trafień.

więcej

Młodzieżowiec Kamil Miensopust dołącza do Polonii Bytom! - Akademia Piłkarska BS Polonia

Urodzony w Raciborzu zawodnik swoją piłkarską przygodę rozpoczął w miejscowym UKS-ie Ikar Racibórz. W późniejszych latach dołączył do pierwszej drużyny tamtejszej Unii, aby latem 2018 roku przenieść się za naszą południową granicę. Przez trzy lata gry w Czechach młody obrońca przechodził przez kolejne szczeble drużyn młodzieżowych czeskiego drugoligowca. Jak wspomina Kamil swój czas spędzony w Czechach?

więcej

Wychowanek Ikara Racibórz nowym zawodnikiem Olimpii Zambrów

Zambrowska Olimpia gra w I grupie III ligi. W poprzednim sezonie zdobywając trzydzieści sześć punktów uplasowała się na trzynastym miejscu w tabeli. Teraz do kadry zespołu dołączył raciborzanin, Nataniel Wybraniec.

więcej

Kacper Masiak powołany do reprezentacji Polski

Powołanie otrzymał Kacper Masiak, który swoje pierwsze kroki piłkarskie stawiał w drużynach UKS Ikar Racibórz oraz Unii Racibórz.

więcej

Ikar rozpoczął rundę od zwycięstwa

Ruszyła runda wiosenna Wojewódzkej III Ligi Juniorów Młodszych (rocznik 1998 i młodsi). W pierwszej kolejce zmierzyli się ze sobą między innymi: UKS Ikar Racibórz i KS Szczerbice. Minimalnie lepsza okazała się ekipa z Raciborza. Bohaterem spotkania został strzelec zwycięskiej bramki Mateusz Wilusz.

więcej

Ikar wysoko przegrał z Żorami

W sobotnie popołudnie na stadionie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu rozegrano mecz wojewódzkiej ligi młodzików młodszych w roczniku 2003 i młodsi. UKS Ikar Racibórz podejmował MKS Żory.

więcej

MKP Odra Centrum nie sprostała Ikarowi

W osiemnastej kolejce Regionalnej Ligi Juniorów ekipa UKS-u Ikar Racibórz spotkała się z sąsiadem z tabeli, czyli Odrą Centrum Wodzisław Śląski. Gracze gospodarzy rozegrali naprawdę dobre spotkanie. Jedyny gol meczu padł w 10. minucie. Jego strzelcem był Ignacy Bajsarowicz.

więcej

Książenicka Unia bez punktów w starciu z Ikarem Racibórz

Sobotnie przedpołudnie na boisku przy Wyszyńskiego przebiegało pod znakiem meczu piłki nożnej III ligi trampkarzy. Naprzeciw siebie stanęły zespoły UKS-u Ikar i Unii Książenice. Choć początkowo wydawało się, że niżej notowani goście wywiozą z Raciborza punkty, gdyż prowadzili już 0:3, to młodzi zawodnicy gospodarzy zdołali doprowadzić do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W drugiej części meczu strzelali już tylko gracze Ikara. Ostatecznie spotkanie zakończyło się ich wysoką wygraną 8:3.

więcej

UKS Ikar Racibórz wraca z brązowym medalem!

UKS Ikar Racibórz zajął trzecie miejsce na Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim im. Zoltana Vargi. Zawodnicy promujący 800-lecie Raciborza wrócili z Węgier z brązowymi medalami.

więcej

UKS Ikar Racibórz - górą

Sportowa atmosfera zbliżającego się Euro 2012 udzieliła się zgromadzonym 10 maja w Wypożyczalni i Czytelni Oświatowo-Naukowej uczestnikom Turnieju Wiedzy o Piłce Nożnej, organizowanym w ramach Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka ciągle w grze”. Startowały trzy drużyny.

więcej

NATANIEL WYBRANIEC w SFC OPAVA

Wychowanek Ikara Racibórz. Następnie przeszedł przez Unię Racibórz, Odrę Centrum Wodzisław Śląski i Piast Żerniki, aż trafił do czeskiej ekstraklasy - Slezskiego Opawa. Raciborzanin, który właśnie kończy 20 lat, jest na początku swojej kariery piłkarza. Z Natanielem Wybrańcem rozmawiał Maciej Kozina.

więcej

Były zawodnik naszego klubu w Zagłębiu Lubin

Przypominamy, że Kacper od sierpnia 2018 roku jest zawodnikiem Zagłębia Lubin. Od marca 2013 do czerwca 2018 roku był zawodnikiem Uni Racibórz. Jego trenerem był Dariusz Binek. Wcześniej szkolił się w UKS Ikar Racibórz, gdzie opiekę trenerską sprawowali nad nim: Kamil Paruzel oraz Tomasz Trzęsiński.

więcej

Debiut naszego zawodnika w barwach KS Unia Racibórz - Mateusz Trzęsiński

Na dziewięć minut przed końcem meczu, gdy wydawało się, że to już koniec strzelania w pucharowej potyczce, na uderzenie po ograniu defensywy Rafako zdecydował się Mateusz Trzęsiński. Strzał młodego gracza Unii zakończył się zdobyciem kolejnego gola przez graczy gości.

więcej

II kolejka - III Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych

Raciborski Ikar zaprezentował w niedzielnym meczu dwa oblicza. W pierwszej połowie to zdecydowanie słabsze. Zespół Tomasza Trzęsińskiego wyszedł co prawda na prowadzenie 1:0 po bramce Dawida Migusa, lecz ilość sytuacji którą stworzył pozwalała na zdobycie większej ilości bramek. Niestety, gracze gospodarzy zamiast decydować się na strzały z dystansu chcieli wjechać do bramki Stali. Druga połowa to zdecydowana odmiana in plus. Zespół z Raciborza zaczął strzelać z dystansu, co zdecydowanie zaskoczyło przyjezdnych. Pięknymi trafieniami popisali się Kacper Jaromin oraz Tomasz Tiebler.