Artykuły | Historia | Informacje dla wszystkich roczników | Zarząd Klubu
UKS Ikar Racibórz drukuj
Seniorzy LKS Pawłów - wiosna 2018
 
 
Mecz w juniorach młodszych - w barwach LKS Pawłów

...Pierwszy mecz naszych zawodników w juniorach młodszych LKS Pawłów - Michał Gawliczek, Kamil Szlufarski, Jakub Machnik, Mikołaj Płaczek, Tomasz Banaś - mecz rozgrywali u siebie z LKS Start Pietrowice Wielkie.

 
Turniej Tymbark U10 - 2018

W grupie mieliśmy UKS football academy Żory, przegrana 1 do 0. Gra dobra. Zabrakło trochę szczęścia. Aks Mikołów remis 0-0 . Bardzo dobra gra w obronie. Ostatni mecz z Zagłębie Sosnowiec wygrana 1 do 0. Super gra i w obronie i w ataku. Ogólnie turniej na wysokim poziomie. Szkoda, że tylko jedna drużyna przechodzi dalej. Wszyscy mega zadowoleni

 
 
Wiosna 2018 - LKS Pawłów

Od 22.02.2018 roku, trener Tomasz Trzęsiński oraz grupa chłopców z UKS Ikar Racibórz (Mateusz Płaczek, Mikołaj Płaczek, Kamil Szlufarski, Maks Frydrych, Michał Gawliczek) oraz Bartłomiej Sobek - przeszliśmy do LKS Pawłów. Jest to drużyna w B Klasie, która ma możliwość awansu. Nowe wyzwania i aspiracje trenera , zawodników. Ja i chłopcy którzy ze mną trenują zawsze będziemy szli do takiego klubu , gdzie będzie możliwość rozwoju a w sporcie nie ma sentymentów. 

 
Zachęcamy do wzięcia udziału w aukcji.

Zachęcamy do wzięcia udziału w aukcji. Na licytację swoje przedmioty przekazali m.in Kuba Błaszczykowski, Agnieszka Radwańska

Do 28 lutego trwa aukcja charytatywna Gwiazdki Serc. Wylicytować można m.in. piłkę z autografem Kuby Błaszczykowskiego, sukienkę Agnieszki Radwańskiej, płytę winylową zespołu LOMBARD. Inicjatorem akcji jest Raciborska Izba Gospodarcza.

W grudniu, minionego roku odbyła się XVII edycja Koncertu Charytatywnego Gwiazdka Serc, z którego dochód w całości przeznaczony zostanie na pomoc potrzebującym dzieciom z powiatu raciborskiego. Oprócz sprzedaży biletów- cegiełek, organizatorzy koncertu uruchomili aukcję charytatywną z unikatowymi gadżetami. Przedmioty można wylicytować za pośrednictwem specjalnego wydarzenia utworzonego na Facebooku przez Raciborską Izbę Gospodarczą. Licytacja potrwa do końca miesiąca, dostępna jest tutaj: https://www.facebook.com/events/2046362205650897/

 
W czasie ferii najmłodsi trenują ...

W czasie ferii trenujemy, codziennie od 9.00 do 13.00 [poniedziałek - piątek] - zajęcia prowadzone są w urozmaicony sposób, gdzie kształtujemy w młodym wieku - wszystkie potrzebne cechy piłkarskie. 

 
Kolejny trening seniorów LKS Wicher Płonia

9 styczeń 2018 - odbyliśmy kolejny trening, tym razem pracowaliśmy na małej salce gimnastycznej, przede wszystkim pracowaliśmy nad techniką użytkową, sprawnością fizyczną.

 
Pierwszy trening seniorów LKS Wicher Płonia

8 stycznia 2018 na boisku LKS Wicher Płonia o godzinie 18.00 odbyliśmy pierwszy trening w tym roku. Na zajęciach było ośmiu zawodników : Kamil Szlufarski, Mateusz Płaczek, Mikołaj Płaczek, Dawid Szlufarski, pierwszy raz na treningu byli Nataniel Hiltawski, Wojciech Kowal, Bartosz Gruca oraz gościnnie Mateusz Trzęsiński. Na treningu kształtowaliśmy motorykę, technikę i taktykę. Cieszy że w drużynie pojawiają się nowi zawodnicy.

 
Walne Zebranie Zarządu UKS Ikar Racibórz

Zapraszam wszystkich rodziców, zawodników oraz sympatyków naszego klubu na:

WALNE ZEBRANIE ZARZĄDU UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO IKAR RACIBÓRZ

WALNE ZEBRANIE ZARZĄDU UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO IKAR RACIBÓRZ

- 11 grudnia 2017 - o godzinie 20.00

w Szkoła Podstawowa nr 1 w Raciborzu - sala gimnastyczna

 

Porządek obrad:

 

 1. Wybór Komisji Skrutacyjnej oraz Protokolanta Zebrania.

 2. Zmiana Statutu Klubu.

 3. Wybór nowego Zarządu Klubu oraz Komisji Rewizyjnej.

 4. Podsumowanie działalności UKS Ikar Racibórz za rok 2017

 5. Ustalenie kierunków i programu działania Klubu w roku 2018.

 6. Sprawy finansowe za rok 2017

 7. Rozgrywki ligowe rok 2017

 8. Weryfikacja listy członków Klubu

 9. Składki członkowskie, wpłaty  za rok 2017

 10. Współpraca z LKS Wicher Płonia.

 11. Wolne wnioski

 12. Pożegnanie zebranych

 
 
 
„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Nasi zawodnicy z rocznika U 10 i młodsi rywalizowali w Krzanowicach, zajęli 3 miejsce - gratulacje - dla trenera Łukasza Pachuckiego i zawodników.

 
Raciborski UKS IKAR wygrał powiatowe eliminacje Pucharu Tymbarku - rocznik 2010 i młodsi

Przy ogromnym dopingu licznych rodziców triumfowali chłopcy UKS Ikara Racibórz przed Tworkowem i gospodarzami z Pawłowa. Chłopcy z Raciborza zagrają wiosną 2018 roku w finałach Śląska tego turnieju. 

Wyniki : 
Tworków – Rudnik 7-0 
Szonowice – UKS Ikar Racibórz 0-3 
Pawłów – Tworków 0-5 
Szonowice – Rudnik 0-0 
Pawłów – UKS Ikar Racibórz 3-6 
Tworków – Szonowice 3-0 
UKS Ikar Racibórz – Rudnik 2-0 
Pawłów – Szonowice 6-2 
Tworków – UKS Ikar Racibórz 0-1 
Pawłów – Rudnik 3-0 

Tabela : 
1.UKS Ikar Racibórz 12 pkt 12-3 
2.LKS Tworków 9 pkt 15-1 
3.UKS Pawłów 6pkt 12-13 
4.Szonowice 1pkt 2-12 
5.Rudnik 1 pkt 0-12 

więcej
 
Grupy najmłodsze wzrastają w siłę !!!

Super - njamłodsze grupy wzrastają w siłę. Cieszymy się że najmłodsi dobrze się czują w naszym klubie, będziemy wszystko robić aby atmosfera i organizacja cały czas wzrastała do góry. Dziękujemy rodzicom za zaufanie jakim nas obdarzają, dzięki wam możemy funkcjonować. 

Poniżej przedstawiam harmonogram poszczególnych grup [szczegóły znajdują się na odpowiednich stronach klubowych]:

 • GRUPA ORLIKI E1 (rocznik 2008/2009) - treningi: poniedziałek, środa, piątek -  boisko Wicher Płonia - godzina 18.30 - 20.00 ; trening bramkarski - wtorek - godzina :16.00 - 17.00 mała sala Sp1
 • GRUPA ŻAKI F1 (rocznik 2010/2011) - treningi : poniedziałek, środa - sala Sp1 - godzina 17.00 - 18.15 ; trening bramkarski - wtorek - godzina : 16.00 - 17.00 mała sala Sp1
 • GRUPA SKRZATY G1 (rocznik 2012 i młodsi) - treningi : wtorek, piątek - mała sala Sp1 - godzina 17.00 - 17.45

W tym sezonie zaczęliśmy współpracować z LKS Wicher Płonia gdzie trenerem seniorów jest Tomasz Trzęsiński . Zawodnicy z UKS Ikar Racibórz, którzy zostali i grają w seniorach są :   Maciej Pendzich [16 lat], Kamil Szlufarski [16 lat], Michał Gawliczek [15 lat], Jakub Machnik [15 lat], Mikołaj Płaczek [15 lat], Mateusz Płaczek [18 lat], Maksymilian Frydrych [18 lat] . Założeniem klubu jest odmłodzić drużynę seniorów LKS Wicher Płonia aby jak najmłodszy rocznik reprezentował klub z LKS Wicher Płonia jak najwyżej w rozgrywkach ligowych. Filozofią klubu UKS Ikar Racibórz jest aby jak najlepsi przechodzili do renomowanych klubów, a ci co zostaną grali w LKS Wicher Płonia. Pamiętajmy że każdy zawodnik jest inny, jeden może przejść do innego klubu w wieku 17/18 lat [najlepiej w takim wieku przechodzić] a drugi w wieku 20/21 lat - nie ma reguły. Tomasz Trzęsiński

 
Współpraca z LKS Wicher Płonia

Debiut w roli trener seniorów LKS Wicher Płonia - wprawdzie tylko C Klasa, ale trzeba od czegoś zacząć ... 

http://www.naszraciborz.pl/site/art/2-sport/0-/60504-udana-inauguracja-wichru-plonia-w-c-klasie.html

więcej
 
Nataniel Wybraniec na testach w GKS Katowice, dostał się do MKP Odra Centrum ...

Kolejny nasz zawodnik Nataniel Wybraniec odbywa testy w Akademia Piłkarska "Młoda GieKSa". Życzymy powodzenia i spełnienia marzeń

Nataniel Wybraniec - zawodnikiem MKP Odra Centrum Wodzisłąw Śląski - życzymy powodzenia .

 
Dziękujemy że Miasto Racibórz nas wspiera !!!

ZARZĄD KLUBU UKS IKAR RACIBÓRZ - DZIĘKUJĘ PREZYDENTOWI MIASTA RACIBÓRZ ZA WSPARCIE FINANSOWE

więcej
 
Najmłodsi zaczynają grać w piłkę

Pamiętajmy że na wszystko jest czas i pora. Dajmy swoim pociechą bawić się i aby zarazili się pasją do piłki nożnej. W naszym klubie jest motto : "przede wszystkim, nie szkodzić" - w czasie turniejów - zawodów, bardzo proszę abyśmy nie byli przede wszystkim : trenerem, sędzią , itd. więcej dystansu i spokoju. Tego życzy wam trener Tomasz Trzęsiński.

 
Jest walka, jest determinacja

Kiedy  nie poddajesz się  - jesteś zwycięzcą, myślę że niektóre osoby zrozumią , że tylko przez trening - odpowiednie zaangażowanie są w stanie więcej osiągnąć, co powoduje sport - dyscyplinę, pokorę, odporność na porażkę - zwycięstwo, kształtuję charakter - brawo chłopaki za to że pomimo różnych perypetii dalej walczymy, aby tak dalej.

 
Kolejny nasz zawodnik Dawid Migus - będzie próbował dostać się do drużyny Akademii Piłki Nożnej Młoda Gieksa Katowice

Kolejny nasz zawodnik Dawid Migus - będzie próbował dostać się do drużyny Akademii Piłki Nożnej Młoda Gieksa Katowice - odbędzie testy, jeśli dostanie się będzie bardzo dobrze, a jeśli nie, będziemy szukać innego klubu profesjonalnego. Mam nadzieję że w niedługiej przyszłości kolejni nasi zawodnicy będą chcieli grać w klubie profesjonalnym.

Dawid Migus, Michał Rycka - zawodnikami KS Unia Racibórz - życzymy powodzenia

 
Mateusz Trzęsiński dostał się do Akademii Piłkarskiej Młoda GieKSa GKS Katowice

Mateusz Trzęsiński dostał się do Akademii Piłkarskiej Młoda GieKSa GKS Katowice, gratulujemy i życzymy dużo sukcesów sportowych

 
Nasz zawodnik Mateusz Trzęsiński - będzie próbował dostać się do drużyny Akademii Piłki Nożnej Młoda Gieksa Katowice

Nasz zawodnik Mateusz Trzęsiński - będzie próbował dostać się do drużyny Akademii Piłki Nożnej Młoda Gieksa Katowice - odbędzie testy, jeśli dostanie się będzie bardzo dobrze, a jeśli nie, będziemy szukać innego klubu profesjonalnego. Mam nadzieję że w niedługiej przyszłości kolejni nasi zawodnicy będą chcieli grać w klubie profesjonalnym.

 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   następny  >>